szukaj
A A A K

SmodBIP
Biuletyn informacji publicznej
Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków
z siedzibą w PrzemyśluTo jest wersja archiwalna z dnia 25.09.2020, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: wprowadzenie zawiadomienia

Aktualności

ZAWIADOMIENIE

Zawiadomienie o zamiarze wyłączenia z wojewódzkiej ewidencji zabytków domu drewnianego Zasnów - Parkanny 184, gm. Żyraków, pow. dębicki, dz. ewid. nr 204/3, obr. 0011 Zasnów.

Treść zawiadomienia

ZAWIADOMIENIE

Zawiadomienie o zamiarze wyłączenia z wojewódzkiej ewidencji zabytków domu murowanego Góra Motyczna 117, gm. Żyraków, pow. dębicki, dz. ewid. nr 200/6, obręb 003 Góra Motyczna.

Treść zawiadomienia

ZAWIADOMIENIE

Zawiadomienie o zamiarze włączenia do wojewódzkiej ewidencji zabytków kapliczki Matki Boskiej na terenie zespołu dworsko - parkowego w Korzeniowie, gm. Żyraków, pow. dębicki, dz. nr ewid. 713/1, obręb 0004 Korzeniów.

Treść zawiadomienia

ZAWIADOMIENIE

Zawiadomienie o zamiarze wyłączenia z wojewódzkiej ewidencji zabytków części wyposażenia z drewnianego  kościoła w Siennowie.

Treść zawiadomienia

ZAWIADOMIENIE

Zawiadomienie o zamierze  włączenia karty ewidencyjnej zabytku nieruchomego do wojewódzkiej ewidencji zabytków  budynku usługowo-mieszkaniowego Rynek 21 w Żołyni.

Treść zawiadomienia

Zawiadomienie o zamiarze włączenia  do wojewódzkiej ewidencji zabytków pozostałości zespołu cerkiewnego w Majdanie Sieniawskim, gm. Adamówka

Treść zawiadomienia

Zarządzenie nr 13/2020

Zarządzenie Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora  Zabytków w sprawie wyłączenia  z wojewódzkiej ewidencji zabytków domu nr 305 w Urzejowicach, gm. Przeworsk.

Treść zarządzenia

ZARZĄDZENIE  NR 2/2020

Zarządzenie Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie wyłączenia z wojewódzkiej ewidencji  zabytków drewnianego domu przy ul. Jasnej nr 22 w Przeworsku.

Treść zarządzenia


Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyslu  przypomina, iż wnioski o udzielenie w 2016 r.  dotacji celowej składa się do 28 lutego bieżącego roku. Szczegółowe informacje zawarte są w zakładce "Pomoc publiczna - Dotacje".

Zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych.

Treść zarządzenia  i regulamin

ZABYTEK ZADBANY

Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków podaje do wiadomości, że w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”, realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, wyróżnienia otrzymały dwa obiekty z terenu województwa podkarpackiego:
• kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Lutczy - kategoria specjalna: architektura i konstrukcje drewniane,

Zdjęcia
• kolektor sanitarny w Przemyślu - kategoria specjalna: architektura przemysłowa i zabytki techniki.
Zdjęcia


Zarządzenie nr 9/2019

Zarządzenie Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie włączenia do wojewódzkiej ewidencji zabytków architektury z terenu gm. Jawornik Polski. 

Treść zarządzenia


Pokaż aktualności z roku:

Zarządzenie nr 10/2021

06.07.2021

Zarządzenie nr 10/2021 z dnia 05 lipca 2021 r.

Obwieszczenie

09.03.2021

Podkarpacki Wojewódzki Konserwtor Zabytków w Przemyślu zawiadamia o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie  wpisania do rejestru zabytków Otoczenia Zespołu Baterii Pozycyjnej 3 Kruhel w Przemyślu.Udostępniający: Damian Pękalski
Publikacja dnia: 25.09.2020
Wytwarzający/Odpowiadający: Damian Pękalski
Dokument z dnia: 25.09.2020
Dokument oglądany razy: 9 675